2013-02-14 Oddział Położnictwa, Patologii Ciąży i Ginekologii po modernizacji
Oddział Położnictwa, Patologii Ciąży i Ginekologii po modernizacji

Oddział Położnictwa, Patologii Ciąży i Ginekologii z Pododdziałem Neonatologicznym działa w naszym szpitalu już 3 lata. Dokładnie 10.02.2010 urodziło się pierwsze dziecko, a do dzisiaj przyszło u nas na świat już prawie 5 tysięcy Bydgoszczan. Postanowiliśmy trochę odświeżyć wystrój naszego nowego/starego oddziału i przeprowadziliśmy remont części łóżkowej. Na oddziale zamontowano nową instalację przywoławczą, z powiadomieniem dźwiękowym i głosowym personelu, wymieniono instalacje gazów medycznych, wymieniono drzwi i futryny, zmieniono podłogi, sufity, oświetlenie i nadano nowa kolorystykę ścian sal chorych. Dzięki modernizacji możemy zapewnić naszym pacjentkom i ich dzieciom pobyt w kameralnych, nowoczesnych i przytulnych salach z pełnym węzłem sanitarnym. Wszystkie pokoje wyposażone są w stanowiska do kąpieli i pielęgnacji noworodka. W salach dla mam zainstalowano akustyczno-wizualną sygnalizację przywoławczą najnowszej generacji. Doposażono również Salę Intensywnego Nadzoru Neonatologicznego w dodatkową aparaturę medyczną.